Strona głównaLIFESTYLEBiały tatuaż – jak wygląda jego pielęgnacja?

Biały tatuaż – jak wygląda jego pielęgnacja?

Dość ciekawym i nietuzinkowym trendem są białe tatuaże. Są oczywiście lepiej widoczne na ciemniejszej skórze, gdyż niektórzy twierdzą, że wyglądają trochę jak bliznowce. A jaka jest prawda? Jak tworzy się białe tatuaże i przede wszystkim, jak należy o nie dbać? Tego dowiecie się z naszego poradnika.

Co warto wiedzieć na temat białych tatuaży?

Widoczność białego tatuażu rzeczywiście uzależniona jest od naturalnego pigmentu skóry. Przypomina on bardziej tłoczenie, jakby pieczątkę. Warto wiedzieć, że choć określa się go białym to jest on przezroczysty i nie widać go praktycznie w świetle dziennym. Jest zatem dobrą opcją dla osób, którym dress code w pracy nie pozwala na tradycyjne tatuaże czy też chcą mieć na ciele coś subtelnego. Malunek wykonywany jest białym atramentem i wtłacza się go pod skórę. Tatuażysta nie stosuje przy tym kalki jak przy tradycyjnych tatuażach, zatem jest on bardziej wymagający. Co ciekawe biały tatuaż świeci w ciemności pod wpływem promieniowania UV, co daje niesamowity efekt, zwłaszcza jeśli wybierzesz nowość czyli biały tusz z pigmentem fluorescencyjnym. Taki tatuaż może szybciej się odbarwiać i decyzję o jego wykonaniu trzeba dokładnie przemyśleć.

Jakie są popularne motywy w białych tatuażach? Na co należy zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o białe tatuaże to bardzo popularne są wszelkiego rodzaju koronkowe czy ornamentowe wzory w przypadku kobiet i wzory plemienne, jeśli chodzi o mężczyzn. Ponadto wybierane są napisy na nadgarstkach, krzyże, czy motywy węża, słońca i księżyca. Niektórzy wybierają motyw mandali czy oka w trójkącie, symbolizujący Boga. Ostatnio obserwuje się połączenie białego tatuażu z tatuażem blackwork. W przypadku białych tatuaży bardzo trzeba uważać, by rezultat nie prezentował się niczym skaryfikacja. W nieodpowiednich rękach można w ten sposób zamiast upiększyć ciało, je oszpecić, zatem zawsze należy wybrać tatuażystę, który specjalizuje się w wykonywaniu białych tatuaży.

Jak dbać o świeżo wykonany biały tatuaż?

Teraz już masz wiedzę na temat białego tatuażu, czas więc przejść do tego, w jaki sposób go pielęgnować. Tu nie ma żadnych nowych wytycznych, bo o taki tatuaż trzeba dbać dokładnie w taki sam sposób jak o ten z czarnym, czy kolorowym pigmentem. Jaki zatem jest idealny zestaw do tatuażu? Oczywiście wśród dostępnych kosmetyków należy wybrać żel do mycia i krem do nawilżania tatuażu. Dostępne są także zestawy kremów do pielęgnacji tatuażu, gdzie jeden przyspiesza gojenie a drugi chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. W przypadku tatuaży wykonywanych zimą warto zaopatrzyć się w zestaw do tatuażu z masłem do tatuażu w różnych wersjach zapachowych, ze składnikami głęboko nawilżającymi i jednocześnie natłuszczającymi skórę. Na pewno świeżo wykonany biały tatuaż należy przemywać co 2-3 godziny i wyjątkiem jest tu noc. Należy przy tym nosić luźniejsze ubrania, a w przypadku odsłonięcia miejsca z gojącym się tatuażem stosować paroprzepuszczalną folię do tatuażu. Biały tatuaż może goić się nawet 5 tygodni, czyli tak samo jak klasyczny.

Czy w przypadku białego tatuażu także należy stosować krem z filtrem UV?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Biały tatuaż tak samo jak kolorowy może tracić swój pigment. Zatem przed wyjściem na słońce skórę należy zabezpieczyć kremem z litrem UV 50+. Taki filtr gwarantuje ochronę skóry przez cały dzień. Zatem nawet gdy przyjdzie Ci spacerować od zmierzchu do świtu Twoja skóra będzie chroniona. Oczywiście podobnie jak w przypadku wszystkich innych kremów z filtrem, także w tym przypadku należy nałożyć go ponownie po kąpieli w akwenie i wzięciu prysznica, a następnie osuszeniu ciała. Skórę trzeba osuszyć jak najszybciej, bo woda działa na promienie słoneczne jak magnes. Dlatego musisz się wytrzeć, a potem nałożyć krem z filtrem UV do tatuażu.

Pielęgnacja w przypadku białego tatuażu jest standardowa. Zatem należy zaopatrzyć się w zestaw do tatuażu i pielęgnować skórę każdego dnia. Podobnie jak w przypadku zwykłego, czarnego tuszu także w tym przypadku w czasie gojenia pojawią się strupki, których absolutnie nie należy zrywać. Mycie i nawilżanie tatuażu to podstawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read