Strona głównaLIFESTYLECo wyróżnia kawy z Brazylii

Co wyróżnia kawy z Brazylii

Wśród popularnych rodzajów kaw można wskazać przede wszystkim produkty pochodzące z Brazylii, których wybór jest bardzo szeroki. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z najważniejszymi właściwościami kawy pochodzącej z tego kraju.

Kraj kawy

Brazylia to jeden z największych producentów kawy na całym świecie. Utrzymuje swoją dominującą pozycję na rynku kawy już od setek lat. Na powierzchni około trzydziestu tysięcy kilometrów kwadratowych uprawiana jest jedna trzecia wszystkich światowych zbiorów kawy. Jest to możliwe między innymi dzięki korzystnemu ukształtowaniu terenu oraz sprzyjającym warunkom klimatycznym. Dlatego w obecnych czasach w sprzedaży najczęściej można się spotkać właśnie z kawą pochodzącą z Brazylii, która charakteryzuje się wyjątkowym smakiem oraz aromatem.

Regiony upraw

Brazylia to kraj o stosunkowo sporym obszarze, jednak na jej terenie można wyszczególnić pewne regiony, na których rosną kawowce. Wśród nich można wskazać przede wszystkim Minas Gerais, São Paulo, Paraná, Espirito Santos, Rio de Janeiro. Wszystkie wskazane regiony znajdują się w południowo-wschodniej części kraju. Południowa część kraju to obszary typowo rolnicze, dlatego idealnie sprawdzają się jako miejsca uprawy kawy. Miejsce uprawy nasion kawy ma bardzo duży wpływ na unikatowość jej smaku, dlatego jest tak istotne.

Smak kawy

Smak brazylijskiej kawy zależny jest od kilku istotnych czynników, a wśród nich można wskazać przede wszystkim miejsce uprawy kawowca. Specyficzny smak brazylijskiej kawy możliwy jest dzięki uprawie nasion na żyznych glebach w sprzyjającym brazylijskim klimacie, który pełen jest gorącego oraz wilgotnego powietrza. Brazylijska kawa uprawiana jest na niższych wysokościach niż w innych krajach, dzięki czemu osiąga dużo niższą kwasowość i łagodniejszy smak. Kawa pochodząca z Brazylii ma bardzo klasyczny smak, dlatego jest uznawana za tak uniwersalną.

Charakterystyka kawy

Kawa brazylijska jest dość klasyczna w smaku. Można w niej wyczuć niezwykle słodki smak wraz z dodatkowymi nutami zapachowymi. Obejmują one nuty karmelu, czekolady, a także orzechów. Kawa pochodząca z Brazylii charakteryzuje się aksamitną konsystencją, dzięki czemu tak dobrze wygląda po zaparzeniu. Jej smak jest dość delikatny, dlatego sprawdzi się nawet wśród najbardziej wymagających osób. Kawa pozbawiona jest goryczy, dlatego uznaje się ją za wyjątkowo lekką.

Odmiany kawy

Na terenie Brazylii uprawiane są różne odmiany kawy. Największa część upraw dotyczy odmiany takiej jak Arabica. Jest to nawet osiemdziesiąt procent spośród wszystkich plonów. Kolejne dwadzieścia procent upraw to taka odmiana jak Robusta, która także cieszy się sporą popularnością wśród klientów. Brazylia jest zdecydowanym liderem na rynku kawy. Wśród topowych produktów tego kraju można wskazać między innymi taką kawę jak Brazil Santos, która charakteryzuje się wyjątkowo klasycznym smakiem oraz delikatnym aromatem. Oprócz tego polecana jest Carmo de Minas, która jest nieco bardziej owocowa.

Brazylijska Arabica

Wśród najpopularniejszych gatunków kawy na terenie Brazylii można wskazać przede wszystkim Arabicę, która występuje w różnych odmianach. Najczęściej wybierana jest odmiana Bourbon Santos, a także po prostu Santos. Arabica pochodząca z Brazylii charakteryzuje się unikatowym smakiem oraz aromatem, w którym można wyczuć owocowe nuty. W poszczególnych odmianach kawy znaleźć można także nuty czekoladowe oraz orzechowe, które nadają napojowi niepowtarzalnego smaku.

Wysokie standardy

Na terenie Brazylii można spotkać się z dość wysokimi standardami uprawy, zbiorów oraz obróbki ziaren kawy. Dzięki temu pozyskiwane ziarna charakteryzują się wysokimi parametrami jakościowymi i mogą z nich powstawać napoje o fantastycznym smaku i aromacie. Uzyskiwanie wysokiej jakości ziaren kawy możliwe jest również dzięki sprzyjającemu klimatowi oraz żyznym glebom, dlatego kawa brazylijska jest znana i uwielbiana na całym świecie.

Dla kogo kawa brazylijska?

Kawa brazylijska będzie odpowiednia dla każdego człowieka ze względu na swój wyjątkowy i bardzo uniwersalny charakter. Klasyczne kawy pochodzące z Brazylii należą do segmentu „premium” oraz „specialty”. Dlatego będą doskonałym wyborem nawet dla bardzo wybrednych smakoszy tego napoju. Wysokiej jakości ziarna kawy uprawiane są na małych plantacjach oraz są ręcznie zbierane. Dobra brazylijska kawa polecana jest każdemu. Jest to produkt pewny, o klasycznym kawowym smaku i aromacie, który zachwyca swoją niepowtarzalnością oraz unikatowością na skalę światową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read