Strona głównaHOBBYEscape Room – co to właściwie jest?

Escape Room – co to właściwie jest?

Kiedy na dworze jest zimno albo deszczowo, a mamy ochotę wyjść gdzieś ze znajomymi i ciekawie spędzić czas, dobrym rozwiązaniem są Escape Room’y, które zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Można znaleźć je w niemal każdym mieście. Wymagają sprawności, zdolności logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek oraz dobrze rozwiniętych zdolności drużynowych. Escape Room jest doskonałą propozycja aktywnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół.

Escape Room i jego zasady

Wśród tysięcy Escape Room’ów w Polsce, każdy znajdzie te idealnie dopasowane do własnych preferencji. Mają różne tematy przewodnie i stawiają nacisk na odmienne zdolności. Wszystkie polegają na rozwiązaniu zagadek i wydostaniu się z zamkniętych pomieszczeń przed upływem wyznaczonego czasu. Każdy Escape Room ma określony poziom trudności, minimalną oraz maksymalną liczbę osób, które mogą do niego wejść w jednym czasie oraz własną tematykę i historię, którą opowiada. Escape Room zawsze jest wyposażony w zegar odmierzający czas, kamery, przez które operator może śledzić poczynania uczestników w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz ekran, na którym mogą pojawić się podpowiedzi, jeśli drużyna utknie w ślepym zaułku.

Czego można się spodziewać?

Escape Room to przede wszystkim świetna zabawa. Konieczność wspólnego rozwiązywania problemów i znajdywania odpowiedzi na wciąż pojawiające się zagadki, zacieśnia więzy pomiędzy ludźmi. Tematyka Escape Room’ów jest praktycznie nieograniczona. Znajdziemy wśród nich takie motywy jak ucieczka ze statku kosmicznego, kradzież diamentu z bankowego skarbca, rozwiązanie zagadki opuszczonego sierocińca. Wszystkie opowiadają intrygującą historię, trzymają w napięciu, a niekiedy budzą silny niepokój. Nigdy nie wiadomo co znajdziemy za zamkniętymi drzwiami albo za tajemnym przejściem, którego odkrycie, a tym bardziej otworzenie, nie jest proste. Każdy Escape Room potrafi zaskoczyć na swój własny, oryginalny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read