Strona głównaLIFESTYLENajpopularniejsze imiona w Polsce

Najpopularniejsze imiona w Polsce

Imiona żeńskie nadawane dzieciom w 2017 roku

Według Ministerstwa Cyfryzacji, imiona najbardziej popularne w 2017 roku, które najczęściej nadawano dziewczynkom, to: Julia, Zuzanna, Zofia, Lena, Maja, Hanna, Amelia, Alicja, Maria oraz Aleksandra. W dalszej kolejności znalazły się takie imiona żeńskie, jak: Oliwia, Natalia, Wiktoria, Emilia, Antonina, Laura, Pola, Iga, Anna, Liliana. Wśród najpopularniejszych imion żeńskich można zauważyć takie, które znane są od lat, a nawet są odwieczne, które nosiły nawet nasze babcie, np. Hanna, Wiktoria czy Maria, ale są i imiona nowe i nietypowe jak na polskie realia, jak chociażby Oliwia czy Amelia. To jednak nie cała lista imion, które rodzice nadają dziewczynkom. W dalszej kolejności wybierane były imiona następujące:  Joanna, Małgorzata, Liliana, Paulina, Sara, Izabela, Marta, Matylda, Katarzyna, Aniela, Róża, Klaudia. O ile dwa pierwsze imiona to nic nadzwyczajnego, zawsze była na nie moda, często nadawano je dziewczynkom, o tyle pojawienie się Sary czy Liliany może zastanawiać.

Żeńskie imiona, jakie rodzice nadali swoim córkom w 2017 roku, z jednej strony czerpią z tradycji imion polskich, z drugiej – widać powiew świeżości – przybyło imion, które nie są typowe dla naszej kultury. Czy podobnie jest wśród imion, które nadano chłopcom?

Imiona męskie nadawane dzieciom w latach 2017-2018

Wśród imion, które rodzice nadali swoim synom, więcej jest imion tradycyjnych, które w Polsce znane są od lat, szczególnie na pierwszych miejscach – Antonii, Jakub, Jan. Na dalszych pozycjach są Szymon, Franciszek, Filip, Aleksander, Mikołaj, Wojciech i Kacper. Poza grupą najczęściej nadawanym imion chłopcom znajdują się kolejna grupa imion równie popularnych: Adam, Michał, Marcel, Stanisław, Wiktor, Piotr, Igor, Leon, Nikodem, Mateusz, Sebastian,. Za nimi znalazły się takie imiona, jak: Krystian, Borys, Olaf, Adrian, Kajetan, Kuba i Artur.

Czołówka najpopularniejszych imion męskich nie budzi zdziwienia, jak chociażby Antonii i Jan. Wśród pozostałych imion dużo jest znanych od lat w Polsce. Wydaje się, że wśród imion, którymi obdarzono chłopców, mniej jest nowości i zaskoczenia, niż w przypadku dziewczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read