Strona głównaHOBBYPaintball, dlaczego warto się na niego wybrać?

Paintball, dlaczego warto się na niego wybrać?

Na terenie Polski nie brakuje specjalnie wyznaczonych miejsc wyznaczonych do gry w Paintball. Ten rodzaj sportu i rozrywki jest coraz bardziej popularny i przyciąga do siebie uczestników w każdym wieku. Ta, wydawałoby się, prosta forma spędzenia wolnego czasu wymaga dobrej koordynacji ruchowej, wytrzymałości, sprawności, a także spostrzegawczości i myślenia strategicznego. Jest to przyjemny sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków.

Czym jest Paintball?

Uczestnicy są podzieleni na dwie grupy, które mają za zadanie wyeliminować przeciwników poprzez strzelanie kulkami wypełnionymi kolorową farbą. Wszyscy ubrani są w zestawy ochronne, które chronią przed kulkami lecącymi z dużą prędkością. Każdy z uczestników ma do dyspozycji jeden pistolet, którego magazynek wypełniony jest farbą danej drużyny. Trafiony gracz nie może podejmować żadnych akcji – komunikować się ze swoimi towarzyszami, strzelać ani w jakikolwiek inny sposób wpływać na przebieg rozgrywki.
Istnieje też drugi wariant Paintball’a, w którym głównym celem jest zdobycie flagi przeciwnej drużyny i dostarczenie jej do swojej bazy. Wygrywa drużyna, która pierwsza wykona to zadanie, niezależnie od ilości pozostałych graczy.

Paintball, dlaczego warto się na niego wybrać?

Gra w Paintball zacieśnia więzy pomiędzy uczestnikami oraz poprawia ich zdolności komunikacyjne. Nieustanny ruch, krycie się za różnego rodzaju obiektami oraz gonienie przeciwników doskonale wpływa na zdrowie człowieka, zwiększając wydolność organizmu. Ruch na świeżym powietrzu poprawia krążenie i dotlenia mózg, pozytywnie wpływając na zdolność koncentracji oraz na pamięć. Choć Paintball wydaje się prostą zabawą, zmusza ludzi do ogromnego wysiłku, do którego często nawet nie zdawali sobie sprawy, że są zdolni. W znacznym stopniu poprawia pewność siebie oraz wiarę we własne możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read