Strona głównaIMPREZYŻyczenia urodzinowe poważne, śmieszne i oryginalne

Życzenia urodzinowe poważne, śmieszne i oryginalne

Urodziny obchodzi co roku każdy, a składanie życzeń to głęboko zakorzeniona tradycja nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Osoba, która ich nie otrzymała może poczuć się urażona i zmienić do nas swój stosunek na negatywny. Ale jak konkretnie je składać, by nie popełnić gafy? W końcu z różnymi ludźmi łączą nas różne stosunki.

Poważne życzenia urodzinowe

Kierujemy je zwykle do osób, które słabo znamy, takich jak daleka rodzina, współpracownicy, z którymi mamy niewiele kontaktu, starzy znajomi. Będą również odpowiednie w stosunku do osób, z którymi łączą nas relacje oficjalne, przykładowo nauczyciele lub pracodawca. Składając życzenia w oficjalnej formie na pewno nikogo nie urazimy, ponadto wyrazimy przez nie swój szacunek do danej osoby.

Śmieszne życzenia urodzinowe

Składamy je zwykle dobrym znajomym, bliskim współpracownikom, czy rodzeństwu. Wiemy, jak z takimi ludźmi żartować, by nie urazić ich uczuć. Warto podkreślić, że bez względu na zażyłości łączące nas z przełożonymi, czy osobami, z którymi mamy relacje oficjalne, nie wypada składać im takich życzeń. Mogą one być odebrane jako brak szacunku, a my uznani za osoby niepoważne. Żartujemy tylko w bliskim gronie.

Oryginalne życzenia urodzinowe

Mówimy tu głownie o życzeniach mocno spersonalizowanych. Możemy je kierować do osoby, z którą mamy tak bliską więź, że wiemy, jak odnieść się do jej osobistych marzeń, planów i celów. Możemy je złożyć najlepszym przyjaciołom, partnerowi, albo rodzicom. Również niezbyt mile widziane jest składanie ich osobom takim jak np. nauczyciele, gdyż nawet jeśli wiemy o nich dużo, to nie wypada nam tego okazywać. Mogą wyglądać mniej więcej tak: wiemy, że nasz partner marzy o awansie od dłuższego czasu, więc życzymy mu sukcesów w pracy i docenienia przez szefa. Dzięki temu nie tylko ucieszy się z życzeń, ale również odkryje miły fakt, że dobrze go znasz i może na tobie polegać, bo słuchasz, co do ciebie mówi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read