Strona głównaHOBBYSkok ze spadochronem, jak się przygotować?

Skok ze spadochronem, jak się przygotować?

Skok ze spadochronem to sport ekstremalny, zyskujący coraz większą popularność. Zapewnia on niesamowite wspomnienia i dozę adrenaliny. Miłośnicy mocnych wrażeń, z pewnością skuszą się na ofertę skoku ze spadochronem. Jednak, by było to czystą przyjemnością, musimy się do tego odpowiednio przygotować.

Przed pierwszym skokiem

Po pierwsze, aby skoczyć ze spadochronem musimy spełnić pewne warunki. Zacznijmy od osób niepełnoletnich, w takich przypadkach wymagana będzie zgoda rodzica, bądź prawnego opiekuna. Kolejnym ważnym czynnikiem jest nasza waga. Niestety jeśli nasz ciężar przekracza 100 kilogramów, instruktor może odmówić wykonania skoku, ze względu na zbyt duże ryzyko. Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy unikają sportów, kondycja fizyczna oraz specjalnie przygotowanie pod okiem trenera personalnego nie jest konieczne. Jednym z wymogów jest również odpowiedni ubiór. Musimy się czuć przede wszystkim wygodnie i komfortowo. Zabierzmy ze sobą też wygodne, najlepiej wiązane buty. Oczywiście organizator zapewni resztę niezbędnego ekwipunku, czyli kask, kombinezon i specjalistyczne gogle.

Zdrowie najważniejsze

Pamiętajmy, że nasze zdrowie zawsze powinno być priorytetem. Kondycja sprintera nie jest wymagana, jednak zdrowie musimy mieć co najmniej w normie. Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania skoku ze spadochronem. Do najważniejszych z nich należą:

  • choroby kręgosłupa
  • choroby układu kostnego jak łamliwość kości
  • niewydolność układu oddechowego lub choroby płuc
  • choroby układu krwionośnego
  • epilepsja

Poza wyżej wymienionymi czynnikami, skok ze spadochronem jest dla wszystkich, zarówno dla młodszych, jak i dla starszych.

Na pierwszy skok wybierzmy się w asyście instruktora, czyli skoczmy w tandemie. Zagwarantuje nam to większe bezpieczeństwo, a także zdejmie z nas obowiązek kontrolowania czasu swobodnego lotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read